Skip to main content Skip to page footer

Okolice


Mazury są miejscem, które wyzwala w nas najpiękniejsze uczucia. Uczucie spokoju, relaksu i harmonii z naturą. Poranki skąpane we mgle, dni przy plusku fal, wieczory przy ognisku.

Mamy to szczęście zaprosić naszych gości w to niepowtarzalne miejsce, do naszego Ośrodka „WIATRAKI”, który położony jest na skraju rezerwatu Las Warmiński w Puszczy Piwocko-Ramuckiej, po wschodniej stronie jeziora Maróz.

Jezioro Maróz objęte jest strefą ciszy, jego wody obfitują w wiele gatunków ryb i są najwyższej klasy czystości. Powierzchnia jeziora wynosi 333 ha a maksymalna głębokość 41m.

Ośrodek „WIATRAKI” jest doskonałym miejscem wypoczynku dla gości indywidualnych jak i grup zorganizowanych, do Państwa dyspozycji oddajemy pokoje hotelowe, domki kempingowe i miejsca na polu namiotowym. Na plaży przy Ośrodku znajduje się molo a także specjalnie zorganizowane strzeżone kąpielisko. Miłośnikom aktywnego wypoczynku zapewniamy sprzęt pływający: łodzie wiosłowe, kajaki, jachty żaglowe oraz sprzęt turystyczny: rowery górskie.

 

Prowadzimy kuchnię domową, posiłki przygotowuje lokalna mistrzyni, której kunszt kulinarny pozyskał wiele serc (żołądków).

Obcowanie z przyrodą i cisza zapewniają wymarzone warunki do wypoczynku i relaksu. Zapraszamy, wierząc że wspomnienia wywiezione po tegorocznym pobycie ponownie przywiodą Państwa w nasze strony.

Położenie „Wiatraków” daje naszym gościom możliwość odbywania wycieczek po pełnym magii i uroku pograniczu Warmii i Mazur, gdzie przeplatają się ciekawe szlaki historyczne i turystyczne, a wszystko to w otoczeniu rezerwatów przyrody, miejsc nietkniętych ręką człowieka.

 

Szczególnej uwadze polecamy:

  • Kanał Ostródzko-Elbląski: długości 82 km, ze względu na funkcjonujące na nim od 1860 roku urządzenia hydrotechniczne jest zaliczany do ewenementów w skali światowej.
  • Szlak Kopernikowski: Olsztyn, Frombork, Lidzbark Warmiński.
  • Szlak śladami rycerzy zakonu krzyżowego: wszystkie okoliczne miasta i miasteczka zostały naznaczone przez ten słynny w historii zakon, znajdziecie ciekawe zamki w Olsztynie, Reszlu, Lidzbarku Warmińskim, Pasłęku, Olsztynku, Malborku , jak i w wielu innych miejscowościach.
  • Pola Bitwy pod Grunwaldem oddalone są jedynie o 20 km.
  • Jeden z najstarszych skansenów w Polsce znajduje się w Olsztynku. Jego początki sięgają 1909 roku, kiedy to władze Królewca podjęły decyzję o stworzeniu muzeum na wolnym powietrzu. Obiekty budownictwa ludowego pochodzące z Warmii, Mazur, Powiśla, Barcji, Sambi i Małej Litwy zwanej również Pruską Litwą, są niezwykle zróżnicowane architektonicznie, tworząc jeden z najciekawszych zespołów skansenowych w Polsce.
  • W okolicach Olsztynka spotykamy: bory mieszane, grądy, olzy i buczyny, zbiorowiska łąkowe i bagienne. Swoje stanowiska mają tu żółw błotny i orzeł bielik.
  • Olsztyn, miasto pełne subtelnego uroku, latem tętni życiem na uliczkach Starego Miasta. Historia miasta sięga 650 lat wstecz. Z XIV w. pochodzi najznaczniejsza budowla – Zamek Kapituły Warmińskiej. Najsłynniejszym mieszkańcem zamku był Mikołaj Kopernik, który z murów zamkowych prowadził obserwacje nieba.
  • W miejscowości Naterki (20 km od Wiatraków) znajduje się pole golfowe: Mazury Golf & Country Club. Największą atrakcją zdecydowanie jednak jest niepowtarzalna atmosfera, spokój, świeże powietrze i prawdziwie relaksujący nastrój panujący w naszym Ośrodku „WIATRAKI”.
  • Zimą proponujemy narciarstwo biegowe po przygotowanych trasach, oraz narciarstwo zjazdowe na oddalonym o 19 km wyciągu narciarskim „Kartasiówka”, na którym zwolennicy narciarstwa zjazdowego znajdą: 3 naśnieżane trasy zjazdowe, szkółkę narciarską oraz wypożyczalnię nart. Dla chętnych zapewniamy dojazd.

 

Serdecznie zapraszamy.