Skip to main content Skip to page footer

Camping Mazury

leśna głusza na wyciągnięcie ręki

Hej, Mazury, jak wy cudne!

Mazury, najbardziej rozpoznawany w Europie region Polski, kojarzą się z północno-wschodnimi rubieżami lub ewentualnie z Krainą Wielkich Jezior. Mało kto wie, że aby zapuścić się w mazurską knieję, wystarczy zjechać w Olsztynku z siódemki: perfekcyjnie w połowie drogi pomiędzy Warszawą (około 180 km), a Gdańskiem (około 180 km). Po kolejnych dziesięciu minutach jazdy, zacznie roztaczać się leśna głusza, w sercu której znajduje się wieś o magicznie brzmiącej nazwie Marózek, a za nią kamperowisko Wiatraki.

Kompleks wypoczynkowy Wiatraki położony jest w gminie Olsztynek, słynącej z soków owocowych Kubuś, oraz z jednego z najciekawszych polskich parków etnograficznych. W sezonie letnim, na terenie tego skansenu odbywają się liczne koncerty i inne wydarzenia familijne promujące lokalny folklor. Olsztynek jest również lokalną mekką zdrowego żywienia. W niedziele gości tu bio bazar (8.30-13.00), na którym kupić można wszelakie lokalne rozmaitości.

Kamperowiczów długodystansowych zainteresuje na pewno fakt, że leśna głusza kamperowiska Wiatraki znajduje się na trasie Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego, pomiędzy Toruniem (około 180 km) a Kaliningradem (około 180 km), zaledwie 40 km od Olsztyna. W okolicy można zwiedzić liczne czternastowieczne zamki i katedry, kontrastujące w tym sielskim, turkusowo-szafirowym krajobrazie.

Szanowny kierowco domu na kółkach!

Planując przyjazd, pamiętaj, aby zjechać z siódemki właśnie w Olsztynku! Osoby przybywające z południa kusić może wcześniejszy zjazd w Rączkach! Należy stanowczo oprzeć się tej pokusie, aby uniknąć 10 km krętych i dziurawych bezdroży.

Drogi gościu!

Ostatnie półtora kilometra (odległość dzieląca kompleks wypoczynkowy Wiatraki od wsi Marózek) należy przejechać utwardzoną i regularnie równaną drogą gruntową.

Leśna głusza kamperowiska Wiatraki - perełka aktywnego wypoczynku

Wokół kompleksu wypoczynkowego Wiatraki roztaczają się niezliczone ścieżki piesze i rowerowe, które w trakcie śnieżnej zimy przeistaczają się w trasy narciarstwa biegowego. Na terenie gminy i w całym regionie znajduje się wiele oznaczonych szlaków turystycznych, dzięki którym osoby nieznające regionu również będą mogły zaplanować interesujące wycieczki. Ze względów bezpieczeństwa, trasy tych szlaków prowadzą głównie rzadko uczęszczanymi drogami i leśnymi duktami, wzdłuż linii brzegowych rzek i jezior. Dzięki temu, ścieżki rowerowe (jak i piesze) biegną w większości w cieniu drzew, co umożliwia przyjemne spędzanie czasu, nawet w najbardziej upalne dni.

Interesującą odmianę może stanowić spływ kajakowy. Szczególnie należy polecić rzekę, o oryginalnej nazwie Marózka. Pomimo osadzenia w typowo nizinnym krajobrazie szczyci się ona kilkoma przełomami o typowo górskim charakterze.

Leśna głusza kamperowiska Wiatraki - rarytas dla adeptów turystyki slow

Dzięki pakietowi wakacyjnemu można nawet przez całe wakacje nie wyściubić nosa z lasu. Po prostu rozkoszować się naturą i odosobnieniem: plażować nad pobliskim jeziorem o oryginalnej nazwie Maróz, łowić ryby, zbierać grzyby lub uprawiać jogę, za jedynych towarzyszy mając ciekawskie sójki i wiewiórki. Dzięki perfekcyjnemu rozplanowaniu kompleksu w sercu leśnej kniei, każdy wczasowicz ma zapewniony niezbędny spokój i dyskrecję. Walory te doceniają także rdzenni mieszkańcy okolicy. Przy odrobinie szczęścia można spotkać nie tylko kicającego zająca, ale nawet płochliwego jelenia czy niezdarnego łosia. Z góry natomiast, nad beztroską wypoczynku czuwać będą majestatyczne orły bieliki - symbol polskiej krainy.

Spécialité de la maison: kąpiele na śniadanie, obiad i kolację

Niezależnie od głównego celu przyjazdu do leśnej głuszy kamperowiska Wiatraki, warto wykorzystać bezpośrednie sąsiedztwo jeziora Maróz (tego o oryginalnej nazwie) do orzeźwiających ablucji w jego przejrzystych, acz nieprzeniknionych toniach. Ze szczególnych właściwości słyną kąpiele o wschodzie jutrzenki: intensywne bodźce wzrokowe połączone z agresywnym birdwatchingiem; te o zachodzie słońca: wzmocnienie doznań zapachowych, nie tylko dla zakochanych (właściwości olfaktoryczne iglaków mają działanie terapeutyczne) i przy pełni księżyca: dla zagorzałych słuchowców: w zależności od sezonu pluskowi wody towarzyszyć będzie pohukiwanie sowy lub szczekanie rogacza...

Kamperowisko Wiatraki - oferta

Na miejscu możliwość płatności kartą.

Miejsca postojowe dla kamperów

Kamperowisko Wiatraki znajduje się w środku lasu iglastego, zapewniając cień 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Składa się ono z 16 obszernych, wypoziomowanych miejsc z przyłączem do prądu i wody. Wyposażone jest w punkt serwisowy, gdzie istnieje możliwość odprowadzenia wody szarej i czarnej. Nieodpłatnie do dyspozycji kamperowiczów udostępnione są pralnia, zmywalnia naczyń, sanitariaty, przyłącze wody dla kamperów, plaża z pomostami i kąpieliskiem, internet w obrębie budynku hotelowego, boiska do piłki plażowej i nożnej...

Za dodatkową opłatą rezydenci kamperowiska mogą korzystać z należących do kompleksu wypoczynkowego restauracji (śniadania, obiady i kolacje), wypożyczalni sprzętu pływającego (łodzie wiosłowe, kajaki, rowery wodne), rowerów górskich, kortu tenisowego, SPA, sauny fińskiej i infrared.

W trakcie wysokiego sezonu (lipiec i sierpień) istnieje możliwość wykupienia pakietu wakacyjnego (150 PLN od osoby za dzień, gratis dla dzieci do lat 3, 50% zniżki dzieci od lat 3-7 i 20% zniżki dzieci od lat 7-14). W zakres pakietu wchodzi pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie w formie bufetu), nieodpłatne korzystanie z infrastruktury rekreacyjno – sportowej (kajaki, łodzie, rowery wodne, rowery górskie, kort tenisowy, boiska do piłki nożnej i siatkówki) i program animacyjno-warsztatowy dla dzieci prowadzony dwa razy dziennie od niedzieli do piątku (dla dzieci powyżej lat 3).

Miły Kamperowiczu!

Do dyspozycji jest tylko 16 stanowisk.
Przed przyjazdem upewnij się, że jest wolne miejsce dokonując wstępnej rezerwacji.
Przy rezerwacji prośba o przedpłatę (50% kwoty pobytu) przelewem na konto.

WARUNKI REZERWACJI

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości i w terminie określonego w korespondencji powyżej. Rezygnacja z rezerwacji: w terminie 45 dni przed terminem rezerwacji zadatek jest zwracany, po potrąceniu kosztów manipulacyjnych w wysokości 100 zł. Po przekroczeniu 45 dni zadatek nie podlega zwrotowi.

CENNIK KAMPERY / PRZYCZEPY / POLE NAMIOTOWE

OSOBA DOROSŁA25,00 zł / doba
DZIECKO DO LAT 1420,00 zł / doba
OPŁATA ZA PRĄD**20,00 zł / doba
CAMPER/PRZYCZEPA60,00 zł / doba
NAMIOT30,00 zł / doba

 

USŁUGI DODATKOWE

ŚNIADANIA BUFET55,00 zł / osoba
OBIAD BUFET75,00 ZŁ / osoba
KOLACJA BUFET65,00 ZŁ / osoba
OBIAD SERWOWANY55,00 zł / osoba (dostępny po 30.08.2024)
KOLACJA SERWOWANA45,00 zł / osoba (dostępna po 30.08.2024)
KOLACJA BIESIADNA Z GRILLEM I OGNISKIEM W KAŻDY WAKACYJNY WTOREK95,00 zł / osoba (dostępna 13.07.2024-30.08.2023

 

Zniżki dla dzieci w kosztach wyżywienia i cenie Pakietu "Wakacje":

Dzieci od 3 do 7 lat - 50% zniżki

Dzieci w wieku 7-14 lat - 20% zniżki

 

PAKIET "WAKACJE" 13.07.2024 - 30.08.2024

Cena za osobę dorosłą - 210,00 zł / doba

Pakiet wakacyjny obejmuje:

 • TRZY POSIŁKI
 • POBYT W WYBRANEJ OPCJI NOCLEGOWEJ ( namiot, samochód, camper )
 • NIEODPŁATNE KORZYSTANIE Z INFRASTRUKTURY REKREACYJNO – SPORTOWEJ (kajaki, łodzie, rowery wodne, rowery górskie, kort tenisowy, boiska do piłki nożnej i siatkówki)
 • PROGRAM ANIMACYJNO/ WARSZTATOWY DLA DZIECI* – prowadzony od niedzieli do piątku, dwa razy dziennie.

* program animacyjno-warsztatowy dla dzieci (zgodnie z aktualnym planem)

** od 1 czerwca do 31 sierpnia opłata ryczałtowa 20 zł dziennie; w pozostałym okresie rozliczanie zgodnie ze wskazaniem licznika

 

Udogodnienia udostępniane nieodpłatnie

 • punkt serwisowy (punkt zlewny do wody szarej oraz czarnej),
 • pralnia,
 • zmywalnia naczyń,
 • sanitariaty z ciepłą wodą dostępne przez 24 h,
 • pobór wody do kampera,
 • plaża z pomostami,
 • bezpłatny dostęp do internetu w obrębie budynku hotelowego,
 • nieodpłatne korzystanie z boiska do piłki plażowej,
 • nieodpłatnie korzystanie z boiska do piłki nożnej,
 • dostęp do specjalnie przygotowanego miejsca do kąpieli,
 • brak dodatkowych opłat za zwierzęta.

Opcje dodatkowo płatne:

 • restauracja,
 • wypożyczalnia sprzętu pływającego - łodzie wiosłowe, kajaki, rowery wodne,
 • wypożyczalnia rowerów górskich,
 • SPA - szeroki zakres masaży,
 • sauna fińska i infrared,
 • kort tenisowy