Oferta warsztatu "KOBIECY CZAS ODPOCZYWANIA"

HARMONIA I INSPIRACJA

TERMIN 18. - 20. 11.2022

Zapraszam na wyjątkowy czas pełen błogiego rozluźnienia, w otoczeniu ciszy, spokoju, natury, dzikiego lasu i jeziora. Poświęcimy ten czas zgłębianiu świadomości ciała, a przede wszystkim uwagę skoncentrujemy na tajnikach miednicy. Dzięki zdrowej gimnastyce w zgodzie z potrzebami ciała, poznamy techniki treningu skierowanego na mięśnie dna miednicy, wspierającego zdrowie i prawidłową stabilizację ciała. Ćwiczenia te pomagają zapobiegać m.in. obniżeniu narządów i różnym funkcjonalnym schorzeniom związanym z tym rejonem ciała. Miednica to również skarbnica naszej mocy, zdolności kreowania, pomysłowości, witalności. Rozluźnienie w tym obszarze buduje naszą naturalną chęć tworzenia, kreowania, wymyślania, podążania za pragnieniami, marzeniami, celami. Wspólnie nauczymy się technik relaksacyjnych, które pomogą nam przekierować zatrzymaną i skumulowaną energię w twórcze działanie, pobudzimy swoją kreatywność, doświadczymy bliskości z samą sobą i w towarzystwie, z naturą, w uważności, w zabawie, w autentyczności, w aktywności i w nicnierobieniu. To spotkanie na które zapraszam wszystkie panie, które poszukują rozluźnienia, regeneracji, bliskości ze sobą samą, pobudzenia sił witalnych i kreatywności, nowych znajomości, wspomnień różnych od wszystkich dotychczas.  Dzięki świadomemu wprowadzaniu siebie w stan relaksacji, doświadczamy strefy komfortu we własnym ciele. Umiejętność świadomego rozluźniania się jest podstawą codziennej regeneracji. Czasem nie przychodzi ona z łatwością, warto poznać techniki, które wspierają stan rozluźnienia, prowadzą do lepszego czucia ciała. Relaks nigdy nie jest stratą czasu, czy lenistwem, jest za to nieodzowną częścią naszej codzienności.

Z czym wyjedziesz po warsztacie?

- ze znajomością technik rozluźniających i wyciszających,
- z podstawową wiedzą na temat mięśni dna miednicy oraz ćwiczeniami na tę partię mięśni,
- z umiejętnością wykorzystywania ćwiczeń w czynnościach codziennych,
- ze wspomnieniami pełnymi przyrody i zapachów lasu,
- z nowymi znajomościami,
- z niespodzianką.

Plan zajęć:

Piątek 18.11

- g. 17.00 Przyjazd i rozlokowanie w pokojach
- g. 18.00 Kolacja w formie bufetu / kuchnia wegetariańska
- g. 19.30 Wieczorna sesja relaksacyjna - spotkanie na sali, podczas którego pozwolimy sobie na swobody ruch, zastosujemy techniki rozluźniające i oddechowe by przenieść się w stan wygodnego odprężenia i relaksu, wyciszenia i zatrzymania. Na zakończenie dla chętnych wspólna medytacja w kręgu.

Sobota 19.11

- g. 8.30 Gimnastyka szczęścia - poranne ćwiczenia wprowadzające poczucie rozluźnienia, witalności i miłego, naturalnego pobudzenia.
- g. 9.30 Śniadanie w formie bufetu / kuchnia wegetariańska
- g. 10.30 Warsztat treningu mięśni dna miednicy - część I - w tej części warsztatu zapoznamy się z budową miednicy, poznamy ćwiczenia rozwijające świadomość i czucie mięśni głębokich zlokalizowanych w miednicy oraz skoncentrujemy się na rozluźnianiu tego obszaru ciała.
- g. 12.00 Przerwa
- g. 12.15 Leśne schadzki dla ciała i umysłu - ćwiczenia uważności w naturze, kąpiel w ciszy, spacer dla ciała i zmysłów.
- g. 14.00 Obiad serwowany w formie dań wegetariańskich oraz czas wolny
- g. 16.00 Świadoma relaksacja - techniki relaksacyjne wraz z elementami automasażu oraz masażu w parach to doświadczenie głębokiego odprężenia, zaopiekowanie się sobą w wartościowy sposób, to pielęgnowanie dobrego nawyku przebywania ze sobą w bliskości, autentyczności i kontakcie.
- g. 17.45 Warsztat treningu mięśni dna miednicy - część II - w tej części warsztatu poznamy zarówno techniki rozluźniające jak i nakierowane na wzmacnianie mięśni dna miednicy, zastosujemy techniki pracy mięśni dna miednicy w treningu całego ciała.
- g. 19.00 Kolacja w formie bufetu / kuchnia wegetariańska
- g. 20.30 Spotkanie kominkowe - wspólne spotkanie, rozmowy, ciepła herbata, koc, czyli jesienne pogawędki w domowej atmosferze.

Niedziela 20.11

- g. 8.30 Śniadanie w formie bufetu / kuchnia wegetariańska
- g. 10.00 Warsztat kreatywny z niespodzianką - warsztat poświęcony rozbudzeniu i uwolnieniu kreatywności, sprecyzowaniu swoich marzeń, celów, dążeń w obecnym momencie życia. To podróż wgłąb siebie, by pobudzić w sobie moc tworzenia, które jest naszą naturalną zdolnością.
- g. 13.00 Obiad serwowany w formie dań wegetariańskich
- g. 14.00 Wyjazd

Koszt warsztatu: 500 zł
Koszt noclegu i wyżywienia: 700 zł
Nocleg w pokojach 2 osobowych
Dopłata do pokoju 1 osobowego 250 zł
Early Birds w przypadku rezerwacji miejsca do 16.10.2022 - na hasło „TOTURELAKS” obowiązuje zniżka w wysokości 10 procent.
Zadatek 399 zł zapewnia udział w warsztacie oraz nocleg i wyżywienie.
Zapisy do dnia 13.11.2022 lub wyczerpania maksymalnej ilości miejsc.

Prowadząca:
 
Ewa Pawlak - jestem fizjoterapeutką, masażystką, specjalizuję się w masażu tajskim, którego uczyłam się w Tajlandii w International Training Massage School w Chiang Mai. Szkoliłam się w zakresie terapii powięziowej metodą Stecco oraz jestem studentką Szkoły Multiterapii Beaty Sekuły w zakresie terapii twarzy i głowy, obecnie szkolę się w Instytucie Barrala w zakresie manipulacji trzewnych. Jestem certyfikowaną terapeutką szwajcarskiej metody pracy z dnem miednicy Bebo. Uwielbiam pracę z ciałem, ruch, pasjonuje mnie również muzyka i śpiew. ☺️